PHP | Jquery | Css | Codeigniter | Unity3D


Bu maklalede php ve jquery kullanarak dinamik bie şekilde textbox ve select ikilisi eklemeyi anlatıyo olucaz. Bazen öyle şeyler lazım olur ki veritabanınızda kullanıcılarınız vardır ve bu kullanıcıları select list e çekip karşılığına gelen textbox lere ise puan ya da ücret ya da ne isterseniz , girmek isteyebilirsiniz. Bu sadece bir örnek isteğinize bağlı çok farklı işlerde de karşınıza çıkabilir bana lazım oldu ve uğraştırmıştı siz de uğraşmayın diye paylaşmak istedim uamrım işinize yarar ;)

Şimdi ilk olarak bunu bir php dosyasında kullanıcak olduğumuzu varsayalım ve bir php dosyası oluşturup ilk adım olarak jquery dosyasını sayfamıza ekleyelim. jquery dosyasını yüklediğimizden ettiğimizden emin olduysak ilk olarak javascript fonksiyonumuzu aşağıdaki gibi oluşturalım.

fieldekle.php

$(function() {
    var scntDiv = $('#p_scents');
    var i = $('#p_scents p').size() + 2;
    
    $('#addScnt').click(function() {
  
    $('

').appendTo(scntDiv); i++; return false; }); $('#remScnt').live('click', function() { if( i > 2 ) { $(this).parents('p').remove(); i--; } return false; }); });

Javascript fonksiyonunun içindeki boşlukları almayı unutmayın hata verebilir ;) Şimdi bu fonksiyonu sayfanın başına jquery i yükledikten sonraki kısma ekledikten sonra body tagının içine aşağıdaki elementleri de ekleyelim :


Textfield Ekle

Şimdi görüldüğü üzre php kodu kullanmadık ama fark ettiyseniz "select" in ve "input" un name parametrelerini dizi şeklinde tanımladık yani post ettiğimizde bu değerleri foreach döngüsüne aldığımızda post edilen tüm değerleri karşılıklarıyla kullanabiliriz.

Google


Soru ve Tartışma Konularınız için;

Yayınlayan
comments powered by Disqus
Yazar: Windofelm
Description: Php ve Jquery kullanarak sayfaya dinamik olarak textbox nasıl eklenir ve kodu nasıldır buna bakalım.