PHP | Jquery | Css | Codeigniter | Unity3D


R10 net özellikle webmaster forumu olarak işlerliğini koruyan oldukça fazla üyeye sahip bir sistemdir. Ancak r10.net acaba gerçekten bir webmaster forumu mudur? Ya da şöyle soralım; artık webmaster gibi genel bir ifade tam olarak neleri karşılamaya muktedir olabilmektedir ? Bu sistem belki başlarda kapsam açısından fazla derinliğe sahip olmaya webmaster tanımına uygundu ama artık üzerinde sadece ticaret dönen bir tezgah konumundadır. Sisteme üye olunulması dahi ücretli yahut davetiye usulüyle kayıt olabildiğiniz ya da çoğunlukla olamadığınız bir hal almış durumdadır. Premium-Platin üyelik gibi seçeneklerin de bulunduğu yani aslında paranız varsa ya da içeride size davetiye gönderebilecek tanıdığınız varsa sisteme dahil olabileceğiniz bir forumdur. Peki bu sistem forum kültürüne ne kadar uygundur ?

R10 ile alakam 2-3 yıl öncesinde başladı. Daha önce r10 un üyelik kriterlerinin tamamını karşılamış olmama rağmen bir türlü kayıt olamadığım sisteme bir arkadaşım aracılığıyla davetiye usulüyle kayıt oldum ancak içerisi oldukça fazla karmaşık ve neye hizmet ettiği tam anlamıyla belli değil durumdaydı. Sistem üzerinde dönen trafik ve ticaret bakımından oldukça kullanışlı diyebilirim hatta bu forum üzerinden geçimini sağlayanlar dahi var ancak r10, yukarıda bahsettiklerim özelinde gerçek anlamda bir webmaster forumu olmaktan çıkmıştır. Özellikle yazılım geliştirme ve programlama konusunda zamanı geçmiş paylaşımlar, tartışma konuları bakımından bu söylediklerimi ispatlar durumdadır.

Bunun yanı sıra diğer webmaster forumları da hemen hemen aynı halde dönmüş durumdadır, oldukça karmaşık, kullanışsız ve sadece günü kurtarmak adına takip edilen içeriklerle dolu hale gelmişlerdir. Gerçek anlamda, tasarım, kodlama ve diğer teknolojiler bakımından oluşturulan her içerik ileriye dönük birer kaynak olması gerekirken tamamen kontrolsüz bir şekilde çöplüğe dönmektedir.

Bu ihtiyaca yönelik olarak kurulan c10nect.com gerçek anlamda kodlama, yazılım geliştirme ve diğer teknolojileri takip edebilme aynı zamanda sorunlarınıza çözüm sunabilmek adına kaynaklık etmeye aday durumdadır. Bu forumun kullanışlı olmasının temeli özellikle üyelerin foruma şekil verebilmesinden gelmektedir. Örneğin yoğun istek oluşan alanlarda, kategorilerde forum başlıkları açılabilir veya detaylandırılabilir durumdadır. Açıldığından bu yana birçok iç forum; güncel teknolojiler, muadili forumlar ve üye talepleri dikkate alınarak oluşturulmuştur. Bu da forumun işlevselliğine hizmet eden en büyük kaynağı oluşturmaktadır. c10nect.com r10 un bir alternatifi değil, eksikliğini gördüğümüz alanları doldurabilmesi bakımından oluşturulmuş bir sistemdir.

Makale için bu başlığı neden atmış olduğum konusunda tatmin olmamış olabilirsiniz. Bunun amacı ise birçok durumda aslında tam olarak neye ihtiyacımız olduğunu bilmeyiz ve elde olanı herşey için, bütün ihtiyaçları karşılamak adına kullandığımızdan, aslında bu alanda ihtiyaç olan ve bu kitleye doğrudan hitap eden bir proje olmasıyla doğrudan ilintilidir.

c10nect.com Neler Sunar

  • Özgün ve Tekil Sorular- Konular
  • Güncel Teknolojilerle Alakalı Dersler
  • Sizlerin de Katkı Sunabileceği Alanlar - Konular
  • İstek ve Yeterlilik Doğrultusunda Hazırlanabilecek Dersler
  • Mobil Uyumlu ve Sade Arayüz
  • İçerik; Her Türlü Yazılım Geliştirme ve Güncel Teknolojilerden Oluşur
  • Ücretli, Ayrıcalıklı Üyelik Yoktur
  • Reklam Amaçlı, Çöp Konular Takip Edilir ve Kaldırılır

Daha anlaşılır ve geleceğe kaynak olabilecek bir forum oluşturabilmemiz için sizlere ihtiyacımız var. Sisteme üye olup kendinizi tanıtarak başlayabilirsiniz:) Sisteme üye olan her kullanıcı ilk paylaşımlarından itibaren izlenmektedir, reklam yapma amacıyla üye olanlar engellenecektir.Google


Soru ve Tartışma Konularınız için;

Yayınlayan
comments powered by Disqus
Yazar: Windofelm
Description: R10 Net sitesine nasıl üye olurum, r10 davetiye almak.