PHP | Jquery | Css | Codeigniter | Unity3D


Windows 7 işletim istemine Visual studio 2013 kurmak istediğiniizde This version of visual studio requires a computer with a newer version of windows hatasını alırsınız. Bu sorun ise sisteminizde yüklü olan Windows 7 sürümünün Service Pack 1 güncellemesinin eksik olmasından kaynaklanır. Bu makalede size, windows 7 üzerine Service Pack 1 nasıl yüklenir ondan bahsedeceğim. Şimdi normalde internette arattığınızda microsoft'un kendi sayfasındaki önerilerinde ilk olarak " Windows güncelleştirmelerini yükleyin düzelir " gibi bir ifadeyle karşılaşırsınız ancak bazen tüm güncelleştirmeleri yükleseniz dahi ki denedim sorun çözülmeyebilir. Bunun en kısa çözümü şudur ki; linke tıklayarak microsoft'un sayfasına erişiyoruz. Buradan da Yöntem 6: Windows 7 SP1'i Microsoft Yükleme Merkezi'nden yükleyin altındaki linke tıklayarak. indirme sayfasına geçiyoruz. Ordan da aşağıdaki resimlerde gösterildiği gibi devam ederek eğer sisteminiz 64 bit ise sadece resimdeki gibi x64 yazanı seçip indiriyor ve kuruyoruz. Eğer sisteminiz 32 bit ise x86 yı kurabilirsiniz.

Visual Studio 2013 Internet Explorer 10 Hatası

Kurulum yaparken bir de Internet Explorer 10 hatası, uyarısı alırsınız burda verdiği uyarı sisteminizde Internet Explorer 10 kurulu olmadığınızdan alırsınız ve kurulum için gerekli olduğunu söyler. This version of visual studio requires internet explorer 10 ...

Burada karşımıza bir sorun daha çıkar, eğer yukarıda anlattığım üzre Window 7 Üzerine Service Pack 1 yüklemediyseniz Internet Explorer 10 u da kuramazsınız ve şöyle bir uyarı alırsınız. Internet explorer 10 yalnızca windows 7 service pack 1 veya sonraki sürümlere yüklenebilir. Bu uyarıyı da Internet Explorer 10 kurmaya çalıştığınızda alırsınız Sp1 i başarılı şekilde yüklediyseniz zaten böyle bir hata ile karşılaşmazsınız. Yani heri iki sorunun çözümü de sisteme Sp1 yüklemektir.

Bilgisayarıma Service Pack 1 Yüklendi Mi ?

Bu işlemlerin sonunda bilgisayarınıza service pack 1 yüklenip yüklenmediğini kontrol etmek için Bilgisayarım üzerinde sağ tıklayıp > özellikler ( Sistem ÖZellikleri ) penceresinden ilgili kısımdan bakabilirsiniz.Google


Soru ve Tartışma Konularınız için;

Yayınlayan
comments powered by Disqus
Yazar: Windofelm
Description: Visual studio 2013'ü windows 7 işletim sistemine kurmak istediğinizde ( This version of visual studio requires a computer with a newer version of windows ) gibi bir hata ile karşılaşırsınız.