PHP | Jquery | Css | Codeigniter | Unity3D


2014 yılı için web tasarım trendlerini paylaşan bir makale ile karşılaştım ve paylaşmak istedim henüz çeviri için zamanım olmadı ama az çok ingilizce bilen özellikle teknik ingilizcesi olan arkadaşlar zorlanmayacaklardır. Kısaca nelerden bahsetmiş buna değinmek gerekirse; öncelikle, özellikle flat design yani düz tasarım bu daha çok web sayfasında kullandığımız ikonlar ve menüler için geçerli diyebilirim. Bunun yanında web sayfalarında serif font daha çok kitaplarda kullanılan tırnaklı font yerine sans serif yani tırnaksız font kullanımının uygun olacağından ve okunurluğu ve dikkat çekiviliği artırdığını söyleyebiliriz. Yine sayfa arkaplanında özellikle siteyi yormayacak büyüklükte video arkaplan kullanımından bahsetmiş ve bazı sitelerde görürsünüz uygun yerde kullanıldığında çekici bir görüntü yaratır.

Bunların yanısıra basit renk düzeni olmasından yani sayfada kullanılan reklerin basit ve içerik odaklı olmasında basetmiş. Web tasarımda özellikle şu sözü bilirsiniz; "Less is more" Az olan daha çoktur gibi bir anlamı vardır. Bu da özellikle tasarımdaki sadeliğe vurgu yapmaktadır diyebiliriz. Yine scroll a bağlı animasyonlardan, sayfadaki yazı görsel oranından ve daha az yazı kullanılmasından bahsedilmiştir.

Bunların yanında en önemlilerinden biri de mobil odaklı, mobil ortamlara uygun tasarım burda da karşımıza çıkan en önemli konu responsive tasarımdır.

Buyrun ..Google


Soru ve Tartışma Konularınız için;

Yayınlayan
comments powered by Disqus
Yazar: Windofelm
Description: 2014 için web tasarım trendleri nelerdir ? Web sayfası oluştururken nelere dikkat etmeliyiz ?